Bu yazımızda jaluzi perdeye dair tüm merak ettiğiniz soruların yanıtlarını buluyor olacaksınız. Size jaluzi perde hakkında aşağıdaki başlıklarda bilgiler yazımızda yer almaktadır.

İçindekiler

  • Jaluzi perde özellikleri nelerdir ?

  • Jaluzi perde çeşitleri nelerdir ?

  • Jaluzi perde nerede kullanılır ?

  • Jaluzi perde temizliği nasıl yapılır ?

  • Jaluzi perde fiyatları

  • Jaluzi perde üreticileri

  • Jaluzi perde avantajları

Jaluzi perde özellikleri ve kullanım alanları

Jaluzi perde çeşitleri

Jaluzi perde; alüminyum jaluzi, plastik jaluzi ve ahşap jaluzi olmak üzere üç çeşitten oluşmaktadır. Jaluzi perde son zamanların en çok tercih edilen perde türüdür. Önceden genellikle ofis ortamında kullanılan jaluzi perde değişen dekorasyon trendleriyle artık evlerinde vazgeçilmezi olmuştur. İşlevsel ve dekoratif bir görünüm sağlayan jaluzi perde türleri yaşam alanlarının tamamlayıcısıdır.
Jaluzi perde çeşitleri dayanıklı ve sağlamdır. Jaluzi perde ile güneş ışığını istenilen açıda alabilir yada mekanizmasını tamamen kapatarak ışığı engelleyebilirsiniz. Bant genişlileri değişen jaluzi perde istenilen ölçülerde ve bant genişliğinde size özel yapılabilmektedir.

Ahşap jaluzi perde
Ahşap jaluzi perde sağlıklı ve doğal olması, rahat kullanımı sebebiyle tercih edilmektedir. Ahşap jaluzi perde ürünlerimizi 25mm, 35mm, 50mm ve 63mm slat seçenekleri ile sunuyoruz.

Alüminyum jaluzi perde

Alüminyum jaluzi perde hammaddesi hafif ve dayanıklı madde olan alüminyumdur. Alüminyum jaluzi estetik olarak hoş bir görüntü vermektedir. Alüminyum jaluzi 16mm, 25mm, 50mm ve çift cam arası seçenekleri ile üretilmektedir.

Plastik jaluzi perde

Plastik jaluzi ya da PVC jaluzi perde olarak adlandırılır. Plastik jaluzi perde yüksek nemli iç mekanlar için son derece uygundur. Plastik jaluzi ürünlerimizi 50 mm slat seçeneği ile sunuyoruz.

Jaluzi perdenin en çok kullanıldığı alanlar

Kire, lekeye ve suya karşı dayanaklı olan jaluzi perde evlerde mutfak, banyo ve balkonlarda oldukça tercih edilmektedir. Jaluzi perde ürünleri ofis ve iş yerlerinde de en çok tercih edilen perde türüdür.

Jaluzi perde temizliği

Jaluzi perdeler türlerinin temizliği oldukça kolaydır. Jaluzi perde elektrikli süpürgelerin perde başlıklarıyla tozu alınıp nemli bir bezle silinerek temizlenebilir. Ancak silerken bantları zedelememek adına yumuşak hareketlerle silmeye dikkat etmek gerekmektedir. Jaluzi perde bakımı doğru yapıldığı takdirde çok uzun ömürlü bir perde türüdür.

Jaluzi perde avantajları

Silinerek kolayca temizlenebilir.
Özellikle alüminyum jaluziler güneş ışığına rağmen uzun yıllar renklerini korurlar.
Modern, klasik, spor mekanlarla uyumlu görünüm sağlar.
Tek bir perde ile güneşlik ve karartma özelliği sunar.
Güneş ışınlarından hem korunma hem de en çok faydalanma sağlar.

Jaluzi perde üreticileri

Glory Perde en önemli İstanbul jaluzi perde üreticileri arasında yer almaktadır. İstanbul içi jaluzi perde montaj hizmeti veren ve bu özelliği ile diğer perde üreticilerinden ayrılmaktadır.

Jaluzi perde ürünü ile ilgilenen kullanıcıların ilgisini çekebilecek ürettiğimiz diğer perdeler şöyledir.

Stor Perde
Zebra Perde
Plise Perde
Vision Perde
Silüet Perde

Son Yazılar

Etiketler

Bu yazıyı paylaşın

İlişkili Yazılar