Bu yazıda stor perde ile bilinmesi gereken tüm bilgileri buluyor olacaksınız. Stor perde tercih ederken dikkat edilmesi gereken en önemli husus nerede kullanacağınız ve mekanınıza ne kadar ışık girmesini istediğinizdir. Bu yazıda stor perde ile ilgili aşağıdaki sorularınıza yanıt buluyor olacaksınız.

İçindekiler

  • Stor özellikleri nelerdir ?

  • Stor perde çeşitleri nelerdir ?

  • Stor perde nerede kullanılır ?

  • Stor perde temizliği nasıl yapılır ?

  • Stor perde fiyatları

  • Stor perde üreticileri

Stor perde özellikleri

Perde ev dekorasyonunun olmazsa olmazı, tamamlayıcısıdır. Günümüzde artık daha kullanışlı sade perdeler tercih edilse de hala yaşam alanlarımızın vazgeçilmezidir. Stor perde de en çok tercih edilen perde türüdür. Stor perdenin kullanımı oldukça pratiktir. Klasik tül perdelerden farklı olarak mekanizma yardımıyla aşağı yukarıya doğru açılıp kapanabilme özelliğine sahiptir. Tüm ev ve iş yerleri için ideal bir perdedir. Stor perdenin kullanım ömrü oldukça uzundur.

Stor perde çeşitleri

Stor perdenin kullanım alanı geniş olduğu için birçok çeşidini üretmekteyiz. Her ürünün kullanım alanına ve sizin tercih ettiğiniz özelliklerine göre seçebilirsiniz. Başlıca stor perde çeşitleri şöyledir.

Karartma stor perde ( Blackout stor perde ) : Işığı geçirmeyen bir perde tüdür.

Screen stor perde : Işığı belli oranda geçirme özelliğine sahiptir.

Pes screen stor perde : Işığı belli oranda geçirir ve anti bakteriyel özelliği vardır.

Mat stor perde : Mat bir kumaşa sahiptir, en çok tercih edilen stor perde türüdür.

Tül stor perde : Şeffaf dokusu ile yüksek oranda ışık geçirgenliği sağlar.

Çiftli stor perde : şeffaf ve örtücü özelliği olan kumaştan yapılır, tek kasada iki perde çalışır.

Baskılı stor perde : istediğiniz bir görseli stor perdenizin üzerine aktarabileceğiniz özel bir üründür.

Projeksiyon perdesi : Genellikle toplantı salonlarında sunum yansıtmak için kullanılır.

Detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için stor perde çeşitleri de yer alan ürün sayfamıza bakınız.

Stor perdenin en çok kullanıldığı alanlar

Stor perde kullanım ve temizlik kolaylığı sebebiyle evlerde en çok mutfaklarda tercih edilmektedir. Bunun yanında çocuk odalarında, yatak odalarında da stor perde kullanımı yaygındır. Stor perde çalışma ortamı için de ideal bir perde türüdür. Çoğu ofiste genellikle stor perde çeşitleri tercih edilir. Sizde kullanacağınız alandaki dekorasyon renklerini göz önünde bulundurarak tercihinizi yapabilirsiniz. Ayrıca her stor perdenin ışık geçirgenliği birbirinden farklıdır. Stor perde seçerken ürünün bu özelliğini de göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

Stor perde temizliği

Stor perde çeşitlerinin temizliği son derece kolaydır. Stor perde çok kir ve toz tutan bir perde türü değildir. Bununla birlikte stor perde temizliği için nemli bir bezle silinmesi yeterli olacaktır. Ayrıca pamuklu kumaşlar dışında istediğiniz zaman çıkarıp yıkayabilirsiniz.

Stor perde avantajları

Stor perde fiyatları seçeceğiniz ürüne ve ürüne ilişkin diğer tercihlere göre değişiklik göstermektedir. Stor perde fiyatları için ürün sayfasında yer alan formu doldurarak teklif alabilir veya bizi arayabilirsiniz.

Stor perde üreticileri

Glory Perde en önemli İstanbul stor perde üreticileri arasında yer almaktadır. İstanbul içerisinde stor perde montaj hizmeti veren ve bu özelliği ile diğer stor perde üreticilerinden ayrılmaktadır.

Zebra Perde
Plise Perde
Vision Perde
Silüet Perde

Son Yazılar

Etiketler

Bu yazıyı paylaşın

İlişkili Yazılar